Trasy

RZEKA TANEW

Tanew jest rzeką spławną. Jeszcze w Borowych Młynach to dość wąska i płytka rzeka, ale już od Osuch, gdzie płynie połączona z Wirową, staje się szeroką dziką rzeką, tym bardziej, że pod Osuchami wpada do niej Sopot. Tanew płynie swoim naturalnym korytem zbierając kolejne dopływy. Przed miejscowością Szostaki zasilona zostaje wodami Szumu i Niepryszki. Dopływy Tanwi mają na tym terenie niskie brzegi.

Przy rzece na całym swym biegu znajdziecie państwo wiele pięknych i ciekawych miejsc na biwak, nocleg w namiotach czy też odpoczynek.

  • Olchowiec – Osuchy – czas spływu tą trasą wynosi około 3 godziny. Na tym etapie rzeka jest szybka i wąska otoczona dziką przyrodą. Zakończenie etapu w miejscowości Osuchy przy moście.
  • Osuchy – Pisklaki – czas spływu tą trasą wynosi około 2 godziny. Na tym odcinku występuje wiele naturalnych przeszkód w postaci wystających korzeni i konarów oraz powalonych i pochylonych drzew. Zakończenie spływu przy moście w miejscowości Pisklaki.
  • Osuchy – Kucły – czas spływu tą trasą wynosi około 4 godziny. Trasa łatwa, malownicza, polecana dla wszystkich.
  • Osuchy – Króle Stare – czas spływu tą trasą wynosi około 6 godzin. Trasa malownicza początkowo przebiegająca przez pola i łąki. W końcowym jej etapie zacieniona przez otaczający ją las. Zakończenie spływu przy boisku lub moście w Starych Królach.

 

RZEKA ŁADA

  • Sól – Harasiuki – czas spływu tą trasą wynosi około 7 godzin. Trasa rozpoczyna się rzeką Białą Ładą, która na wysokości Łazorów wpływa do Tanwi i dalsza część spływu odbywa się rzeką Tanew do mostu w Harasiukach.

 

RZEKA WIEPRZ

  • Obrocz – Szczebrzeszyn – czas spływu tą trasą wynosi około 7 godzin. Trasa jest malownicza, kręta i bezpieczna polecana dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy. Cały ten odcinek można przepłynąć w jeden dzień lub podzielić na dowolne etapy. Wybór zostawiamy państwu.

 

RZEKA BUKOWA

Długość rzeki wynosi ok. 50-60 kilometrów. Brzegi i dno piaszczyste, czysta woda, w nurcie sporo drzew. Szczególnie polecana ceniącym ciszę i spokój, latem dodatkowo daje wytchnienie od upału.

    • Momoty Dolne – Łążek Ordynacki – czas spływu tą trasą wynosi około 5 godzin. Dolina rzeki Bukowej tętni życiem, występuje tu wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Spotkać tu można chronione gatunki ryb, m.in.: piekielnice, ślizy, kozy i minogi strumieniowe. A także bobry, wydry i przepiękne duże zaskrońce.

 

RZEKA SOPOT

Rzeka Sopot wypływa ze źródła w Husinach (pomnik przyrody), położonego na wysokości 293,5 m n.p.m. Dno doliny jest wąskie o szerokości 50-100 m. Na spękanym piaskowcu utworzyły się liczne wodospady, poszarpane, nieregularne, całkowicie inne niż w rezerwacie „Nad Tanwią”. Dzięki dużemu spadkowi koryta oraz licznym progom nabiera ona charakteru bystrego górskiego potoku.

  • Hamernia – Borowe Młyny – czas spływu tą trasą wynosi około 5 godzin. W rzece dogodne warunki życiowe znalazły: lipienie i pstrągi potokowe – ryby charakterystyczne dla czystych strumieni górskich.

INNE TRASY SPŁYWÓW PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU!!